• Jakub Pacanda

Recenze na knihu: Tao Vůdce

Kdybych měl dnes doporučit jednu knihu, která mi změnila dosavadní pohled na život, pak je to právě toto dílo. Tao Vůdce přináší jiný pohled na svět, sebe-řízení i vedení komunity. Hlavní podstatou knihy, je návrat k obyčejnosti.


Ke knize jsem se poprvé dostal díky doporučení mého kolegy Tomáše Havrdy. Doporučil mi jí v době, kdy jsem ho využíval jako svého osobního business mentora. O pár měsíců později jsme na principech knihy založili naší firmu Wuwej Community s.r.o.


Od prvního přečtení této knihy (kterou jsem si tehdy pouze vypůjčil v knihovně), jsem se s filozofií Taoismu naprosto ztotožnil. Chtěl bych však podotknout, že nejsem zastáncem Taoismu jakožto náboženství, ale jako původního filosofického myšlení od bájného Lao-C´.


Co je vlastně původní? A existoval vůbec nějaký Lao-C´? Netuším, a i proto k Taoismu přistupuji jako k jakémusi mému vlastnímu etickému kodexu, který mi pomáhá neustále si srovnávat mé osobní hodnoty a cestu, po které právě jdu.


Ačkoli vlastním Tao Te Ťing, Encyklopedii Taoismu a další díla o této nauce, knihu Tao Vůdce jsem dostal až letos k Vánocům. Je to jeden z nejcennějších darů, který mi někdo mohl dát. Ode dne, kdy jsem knihu dostal, sám na sobě opět pociťuji, že se zase navracím ke svému středu, podstatě svého bytí i celkové spokojenosti a zdravému sebevědomí. Závěrem bych jí doporučil každému, kdo buduje (nebo plánuje budovat) nějakou komunitu, společenství nebo vlastní firmu. Obzvlášť pak introvertům.


Pokud se vám můj článek líbí a rádi podobná témata rozebíráte se stejně smýšlejícími lidmi, můžete se přidat do mé digitální klubovny.

34 views0 comments

Recent Posts

See All